Подготви се за одмор со Diners

Времето навистина поминува многу брзо, особено во лето, нели? 😊

Пред нас е последниот летен месец и уште 31 ден кои можеме да ги искористиме за одмор и уживање. Па ајде да почнеме со подготовки.

Доколку сè уште немаш резервирано сместување тогаш првата станица во подготовките нека бидат Booking.com, Hotels.com или Expedia Hotels каде ќе ја најдеш најшироката понуда на хотелско и приватно сместување. Сместувањето може да го плаќаш на рати со твојата Diners Club картичка, а доколку трансакцијата ја направиш преку Diners Cashback онлајн програмата ќе добиеш и до 5% поврат на готовина.

Штом го завршиш овој чекор те очекува и следната шопинг листа: 

  1. Костим за капење
  2. Апостолки, патики, шорцеви и маички
  3. Торба, марама, шешир
  4. Очила за сонце 
  5. Креми за сончање и козметика
  6. Чадор, столче, хамок
  7. Многу книги за на плажа 

Па ајде да почнеме со ред.

Calzedonia, Tezenis, Yamamay, Bonati, Sara Fashion ,Extreme Intimo и Woman’s Secret се брендовите кои сигурно ќе те воодушеват со уникатните дизајни и модели на костими за капење. Без разлика за кој бренд ќе се одлучиш, плаќај до 12 рати и рати без камата со Diners и креирај го твојот совршен стил за на плажа.

Кога сме кај стилот, задолжителна е посетата на Office Shoes, МOND и Ipanema каде ќе ги најдеш најудобната апостолки и сандали, а останатите аксесоари како торби за на плажа, марами и шешири ќе ги најдеш во Parfois, O Bag, Carpisa и Duki Daso. 

Доколку сепак негуваш поспортски стил, тогаш посети ги Megasport, Sport Vision или Sport М каде ќе можеш да купиш спортска облека и обувки на 12 рати и рати без камата.

Шопингот продолжува со потрага по идеалниот модел на очила за сонце со кои ќе уживаш во поубав поглед. Нови квалитетни очила за сонце можеш да одбереш во Dioptra, Цајс Оптика или  Макс Оптика. Плати со твојата Diners Club картичка и само одбери на колку рати сакаш да го поделиш износот. 

Кога зборуваме за уживање под сонцето, не заборавај да ги посетиш дрогериите DM или Cosmo каде ќе ја набавиш задолжителната козметика за заштита од сонце. На пат не се тргува и без добро опремен несесер „за прва помош“ па затоа попатно помини и во Zegin, Viola или Eurofram. Секаде плаќај до 12 рати со Diners. 

Купи си и чадор, столче, хамок и кои било други реквизити за на плажа во Електрометал, Меркур и Scout и плаќај до 12 рати само со Diners Club картичката.

За крај остануваат уште возбудливите романи кои ќе те забавуваат на плажа. Сигурни сме дека ќе уживаш во возбудливите наслови кои ги нудат Матица Македонска, Култура, Литература  и Или Или. 

Со ова подготовките се завршени, а сите твои трансакции се поделени до 12 рати. Те оставаме да се пакуваш. 😊 


П.С. Најави плаќање на рати во странство преку My Diners мобилната апликација и уживај во одморот каде и да си.